AKTUALNOŚCI

Odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot. Czyli co Ci przysługuje.
Rękojmia za wady nieruchomości.
DEUTSCH - NIEMIECKI - PROMO
Pytanie od klienta:
Mój samochód stał na parkingu, z drzewa oderwała się duża gałąź i uszkodziła w moim samochodzi reflektor. Jak dowiedzieć się kto jest właścicielem ziemi na której stoi drzewo? Czy muszę zapłacić za reflektor w samochodzie z własnej kieszeni ?
Pytanie od klienta:
Wyprowadziłam się z mieszkania, właściciel powiedział mi, że odda kaucję. Po miesiącu dalej nie miałam kaucji na koncie. Zadzwoniłam do niego i zapytałam kiedy dostanę pieniądze, odpowiedział, że nie dostanę jej w ogóle, bo mieszkanie było w złym stanie. To nieprawda, jednak jak mam odzyskać pieniądze ?
Pytanie od klienta:
Mam dłużnika, który winny jest mi 12 tys. złotych. Oddawałem sprawę do windykacji, ale tam rozładają ręce, ponieważ facet mieszka w Niemczech, tam pracuje i nie pokazuje się w Polsce. Czy mogę jakoś odzyskać pieniądze ?
Pytanie od klienta:
Zamówiłam płytkarza z polecenia, nie miałam z nim umowy na piśmie, wszystko było na lewo. Panie tak mi płytki spie*dolił, wszystko krzywe. Teraz nie odbiera ode mnie telefonu, czy mogę odzyskać od niego pieniądze za pracę i za płytki, które teraz trzeba skuwać ?
Pytanie od klienta:
Kupiłem w internecie rower, w międzyczasie musiałem wyjechać do pracy jako kierowca, wróciłem po 2 tygodniach, patrzę a ten rower to jakieś badziewie, w ogóle niezgodny z opisem. Zadzwoniłem do sprzedawcy, a on mi powiedział, że na zwrot miałem 14dni, ale ja nie mogłem go sprawdzić a żona się nie zna, czy mogę jakoś odzyskać pieniądze ?
Pytanie od klienta:
Klient przyprowadził do mnie samochód do naprawy, właściwie do wymiany był tłumik, naprawiłem go. Klient przyjechał po samochód i zaczął krzyczeć, że uszkodziliśmy mu lampę w BMW, ale ta lampa była od początku uszkodzona. Zrobił zdjęcia i po czasie przyszło pismo od jego Adwokata, Czy muszę mu odpisywać skoro my nie uszkodziliśmy tej lampy ?
Pytanie od klienta:
Mam 15 tyś. zł długu, który od 2 lat jest przedawniony, windykacja wydzwania do mnie codziennie i pyta: kiedy oddam pieniądze, a ja mówię, że dług jest przedawniony i żeby do mnie nie dzwonili, a oni dalej wydzwaniają. Czy da się z tym coś zrobić ?
Pytanie od klienta:
Pracowałem w niemieckiej firmie 2 lata. Szef powiedział mi w piątek, że od poniedziałku mam nie przychodzić do pracy. Powiedział mi także, że nie obowiązuje mnie termin wypowiedzenia. Czy mam prawo do terminu wypowiedzenia? Jaki jest termin wypowiedzenia umowy o pracę w Niemczech? sprawdź odpowiedź.
Pytanie od klienta:
Mój mąż kupił samochód, spóźniliśmy się 4 dni z zapłatą OC. Pisaliśmy odwołanie, ponieważ sprzedawca powiedział, że opłacił już tą polisę, co okazało się nieprawdą. Czy można to jakoś załatwić ?
Pytanie od klienta:
Planuję kupić działkę, mam już jedną na oku w pięknym miejscu. Działka jest wąska ma 17m x 40m, jest dostęp do drogi, ale jest to droga gminna. Jakie odległości trzeba zachować planując budowę domu jednorodzinnego ? Poza tym to jest działka rolna, jak można odrolnić tę działkę ?
INFORMACJA
Ta strona korzysta z plików cookies. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies określisz w swojej przeglądarce.
RODO:
Na podstawie art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE L 2016, Nr 119) - reszę znajdziesz tutaj
ZAMKNIJ